Hvem er vi ?

Vores medarbejdere

Her kan du møde medarbejderne på Østhimmerlands Ungdomsskole.

Pernille Grunwald Falk

Ulla Vestergaard

Fag: Engelsk, dansk

Valgfag: Mørkekammer (foto), sport og leg, tonseholdet

Gruppelærer

Rasmus Søndergaard Larsen

Fag: Studie 10, Filmlinjen

Valgfag: Mediekunst, forfatterværksted

Gruppelærer

Thomas Fuglsang

Fag: Studie 10, dansk, samfundsfag, musiklinjen

Valgfag: Instrumental, vild med vilje, den sidste nadver, bordtennis

Gruppelærer

Louise Thorup

Fag: Dansk, tysk

Valgfag: Bevægelsesfag, fitness, badminton, boldfidus

Vejledning

Gruppelærer

Peter Fjordbak

Fag: Engelsk, musiklinjen, Studie 10

Valgfag: Musikproduktion, instrumental, band coaching, musniksnak

Gruppelærer

Anne Lykkebo Olsen

Fag: Studie 10, matematik, fysik/kemi

Valgfag: Leg løs, gøgl, mad på træstub, stjernehimmel, den søde tand, forskning i praksis

Vejledning

Gruppelærer

Peter Sand

Fag: Naturfag, matematik, spiludviklingslinjen

Valgfag: Bordrollespil, fighter, instrumental, musiknørd, magic, badminton

Gruppelærer

Thomas Michelsen

Fag: Dansk, matematik, filmlinjen

Valgfag: Fodbold, fitness, gastronomi, fede film

Gruppelærer

Ann Mai Lunde Røge

Fag: Kunstlinjen, Studie 10

Valgfag: Tegning, maleri, skulptur, yoga, walk ‘n’ talk

Sara Thomsen

Fag: Designlinjen, Dansk

Valgfag: Vævning, keramik, strik

Gruppelærer

Emil Egekvist

Fag: Matematik, Naturfag, fysik, idræt

Valgfag: Brætspilscafé, basketball, tolkiens univers

Gruppelærer

Fatima Tajic

Fag: Tysk, engelsk

Valgfag: Guitar, sang, songwriting, hækling, meditation, Qihong, boldspil, syværksted

Gruppelærer

Camilla Thybo Rasmussen

Fag: Teaterlinjen, engelsk, idræt

Valgfag: Den skæve scene, fodbold, skriveværksted, cirkeltræning

Gruppelærer

Kirsten Pallesen

Fag: Kunstlinjen

Julie Colding

Fag: Mode & designlinjen

Valgfag: Lær at sy

Lotte Have

Kenneth Mollwitz

Anne Marie Bach

Jørgen Feder

Torben Tonnisen

Pedelopgaver og rengøring

Conny Kristensen

Stella Valsted Godskesen

Anne Hougaard Bruun